Prof. dr hab. Wacław Golonka 

Dyrektor

Wykładowca w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, organista, organizator festiwali i konkursów muzycznych. Artysta prowadzi działalność koncertową występując w najważniejszych ośrodkach muzycznych w Polsce, wielu państwach Europy, w Korei Południowej, RPA i USA. W jego dorobku artystycznym posiada wiele nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płyty CD. Koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi a także współpracuje jako kameralista z wybitnymi polskimi i zagranicznymi artystami. Zajmuje się działalnością naukową i pedagogiczną współpracując z uczelniami artystycznymi w Polsce, Czechach i Niemczech. Poprzez działalność kompozytorską aktywny jest na polu popularyzowania kultury śląskiej. Od września 2022 roku jest dyrektorem nowo powstałej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bieruniu.  

Monika Bal

Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Doświadczenie zdobywała poprzez udział w kilkunastu kursach muzycznych na terenie kraju w klasach Profesorów, takich jak m. in.: Sergey Kravchenko, Janusz Wawrowski, Andrzej Gębski, Robert Kabara i Walentyna Jakubowska. W trakcie studiów brała również udział w lekcjach prowadzonych przez Eszter Haffner i Rolanda Baldini. Od 2015 roku grała w orkiestrach, takich jak: Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO, Młoda Polska Filharmonia, International Lutosławski Youth Orchestra czy Kameralna N-Harmonia. W latach 2020-2022 zdobyła nagro na międzynarodowych konkursach: 1. miejsce na konkursie London Classical Music Competition w Londynie, 1. miejsce na konkursie International Competition of Performing Arts SILK WAY im. S. Prokofieva w Moskwie, 2. miejsce na konkursie Nouvelles Etoiles w Paryżu oraz 3. miejsce na konkursie King' s Peak International Music Competition w Kalifornii

Marta Jarzyna

Kształcenie słuchu | Rytmika

Nauczycielka Rytmiki i Kształcenia słuchu. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych warsztatach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, m.in. podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji” w Łodzi, "Eurythmics in Education & Artistic Practise" w Berlinie oraz The 4th International Conference of Dalcroze Studies "The listening body in action" w Katowicach. Od 2003 roku jest członkinią ZEA "Przygoda" w Rybniku, z którym występuje w kraju i za granicą jako tancerka i skrzypaczka.

Aleksandra Ptak

Fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu dr hab. Anny Góreckiej oraz asyst. Mateusza Borowiaka. Jako studentka współpracowała z innymi muzykami akompaniując i grając kameralnie pod okiem adt. dr Magdaleny Duś. Brała aktywny udział w życiu muzycznym grając na licznych estradach i koncertach zarówno solistycznych, jak i kameralnych m.in. w Pałacu w Rybnej, Operze Śląskiej czy na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Pogłębiała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w warsztatach pianistycznych, seminariach metodycznych oraz wykładach pedagogicznych. W trakcie studiów ukończyła również podstawy dyrygowania oraz poszerzyła swoje umiejętności o grę na fortepianie historycznym.

Mirosław Franczak

Ukończył studia z wyróżnieniem w klasie gitary prof. Aliny Gruszki w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Był stypendystą rządu meksykańskiego. Doskonalił swoje  umiejętności pod kierunkiem gitarzysty i kompozytora   Ernesto García de León. Jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu dla dzieci i młodzieży „Gitara w muzyce kameralnej”, który znajduje się w kalendarzu imprez CEA od 2006 roku. Bierze udział w pracach jury ogólnopolskich konkursów gitarowych oraz prowadzi warsztaty i kursy gitarowe dla uczniów i nauczycieli. W roku 2021 został przyjęty do grona konsultantów Centrum Edukacji Artystycznej. Do chwili obecnej zostało opublikowanych kilkanaście zbiorów Mirosława Franczaka z utworami na gitarę klasyczną. Jego kompozycje są wybierane do programów w ogólnopolskich konkursach gitarowych, a także znajdują się wśród publikacji polecanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.