Prof. dr hab. Wacław Golonka 

Dyrektor

Wykładowca w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, organista, organizator festiwali i konkursów muzycznych. Artysta prowadzi działalność koncertową występując w najważniejszych ośrodkach muzycznych w Polsce, wielu państwach Europy, w Korei Południowej, RPA i USA. W jego dorobku artystycznym posiada wiele nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płyty CD. Koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi a także współpracuje jako kameralista z wybitnymi polskimi i zagranicznymi artystami. Zajmuje się działalnością naukową i pedagogiczną współpracując z uczelniami artystycznymi w Polsce, Czechach i Niemczech. Poprzez działalność kompozytorską aktywny jest na polu popularyzowania kultury śląskiej. Od września 2022 roku jest dyrektorem nowo powstałej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bieruniu.  

Monika Bal

Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Doświadczenie zdobywała poprzez udział w kilkunastu kursach muzycznych na terenie kraju w klasach Profesorów, takich jak m. in.: Sergey Kravchenko, Janusz Wawrowski, Andrzej Gębski, Robert Kabara i Walentyna Jakubowska. W trakcie studiów brała również udział w lekcjach prowadzonych przez Eszter Haffner i Rolanda Baldini. Od 2015 roku grała w orkiestrach, takich jak: Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO, Młoda Polska Filharmonia, International Lutosławski Youth Orchestra czy Kameralna N-Harmonia. W latach 2020-2022 zdobyła nagro na międzynarodowych konkursach: 1. miejsce na konkursie London Classical Music Competition w Londynie, 1. miejsce na konkursie International Competition of Performing Arts SILK WAY im. S. Prokofieva w Moskwie, 2. miejsce na konkursie Nouvelles Etoiles w Paryżu oraz 3. miejsce na konkursie King' s Peak International Music Competition w Kalifornii

Marta Jarzyna

Kształcenie słuchu | Rytmika

Nauczycielka Rytmiki i Kształcenia słuchu. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych warsztatach poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, m.in. podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Rytmika w kształceniu muzyków, aktorów, tancerzy i w rehabilitacji” w Łodzi, "Eurythmics in Education & Artistic Practise" w Berlinie oraz The 4th International Conference of Dalcroze Studies "The listening body in action" w Katowicach. Od 2003 roku jest członkinią ZEA "Przygoda" w Rybniku, z którym występuje w kraju i za granicą jako tancerka i skrzypaczka.

Joanna Krupa

Fortepian

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie adt dr Piotra Sałajczyka. Artystyczny dorobek pianistki to między innymi tytuł laureata podczas XI Internationaler Michael Stricharz Wettbewerb für Junge Musiker w Zaporożu (Ukraina), Złoty Medal i Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Wendl&Lung Klavierwettbewerb w Wiedniu oraz stypendium Wendl & Lung na udział w Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie 39 Wiener MusikSeminar na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Joanna Krupa za swoje osiągnięcia była wielokrotnie nagradzana, m.in. Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Jako solistka i kameralistka brała udział w wielu koncertach i festiwalach muzycznych. Od wielu lat jest stałym uczestnikiem licznych kursów mistrzowskich, doskonaląc swój warsztat pracy z wybitnymi indywidualnościami świata pianistyki, takimi jak: prof. A. Jasiński, prof. K. Popowa-Zydroń, prof. A. Malikowa, prof. W. Świtała, prof. Z. Raubo, prof. C. Palese i prof. A. Orłowiecki. Od 2015 roku prowadzi działalność pedagogiczną. W 2018 roku rozpoczęła pracę w charakterze akompaniatora na macierzystej uczelni. W 2020 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w klasie prof. dr hab. Marii Szwajger-Kułakowskiej.